2016.gada 11.novembrī, Valkas pilsētā, svinīgā ceremonijā tika atklāts monumentāls Latvijas karogmasts, kuru papildināja spilgts lāzeršovs!

11. novembrī visā Latvijā svinēja Lāčplēša dienu. Arī Valkā šai dienai par godu notika pasākums “Dziesma par Latviju – paaudzēs ieausta sirds”. Šī pasākuma ietvaros notika Latvijas valsts karoga pacelšana Lugažu laukumā.

Pēc lielizmēra valsts karoga iesvētīšanas Valkas – Lugažu ev. lut. baznīcā, Valkas iedzīvotāji un viesi tika aicināti uz svinīgo 5x10m lielā monumentālā Latvijas valsts karoga pacelšanu 20m augstā mastā. Šis bija patiešām īpašs un svinīgs brīdis, pēc kura varēja vērot 4 minūšu garo lāzerstaru uzvedumu, ko nodrošināja SIA “Artistic” no Talsiem ar lāzeršovu “Mīlestības mozaīka”. SIA Artistic ir vadošais lāzeršovu tehniskais nodrošinātājs Baltijas reģionā, kurš ir ieguvis vairākas balvas Polijas un Lietuvas lāzeršovu konkursos.

Gatavojoties Latvijas simtgadei, pēc biedrības “Latvija karogs” ierosinājuma, Valkas novada pašvaldība bija iesaistījusies projektā “Latvijas karogs”. Tas ir unikāls ilgtermiņa projekts, kas par godu mūsu valsts simtgadei paredzēja izvietot monumentālus Latvijas karogus valstij nozīmīgās un labi pārredzamās vietās Latvijā. Iepriekš veiktā balsojumā interneta vietnē www.latvijas-karogs.lv tika noskaidrots iedzīvotāju viedoklis par monumentāla Latvijas karoga izvietošanas vietām Valkā. Par piemērotāko vietu pēc speciālistu viedokļa šāda karoga izvietošanai Valkā, tika izvēlēts Lugažu laukums.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Valkas novada domes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Aksana Markoviča