Rīgā uz AB dambja atklāts valsts simtgadei veltītais monumentālais Latvijas karoga masts

18. oktobris 2017

  Trešdien, 18.oktobrī, svinīgā dāvinājuma ceremonijā Rīgā uz AB dambja tika atklāts valsts simtgadei veltītais monumentālais Latvijas karoga masts, kas ir 60 metrus augsts, un tajā plīvojošā Latvijas karoga izmēri sasniedz 20 x 10 metrus. Saņemot dāvinājumu, Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs teica: “Ar lepnumu par Latvijas valsti un godinot tās simbolus, Rīgas pilsēta ar pateicību

Turpināt lasīt

 

Trešdien, 18.oktobrī, svinīgā dāvinājuma ceremonijā Rīgā uz AB dambja tika atklāts valsts simtgadei veltītais monumentālais Latvijas karoga masts, kas ir 60 metrus augsts, un tajā plīvojošā Latvijas karoga izmēri sasniedz 20 x 10 metrus.

Saņemot dāvinājumu, Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs teica: “Ar lepnumu par Latvijas valsti un godinot tās simbolus, Rīgas pilsēta ar pateicību pieņem dāvinājumu no biedrības “Latvijas karogs” un apsola rūpēties, lai tas mūžīgi plīvo pār Rīgu.”

LR Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uzsvēra: “Pēc gada un viena mēneša Latvijai apritēs apaļi simts gadi. Šo laiku dzīvosim simtgades zīmē. Biedrības “Latvijas karogs” iniciatīva izvietot Rīgā un citās Latvijas pilsētās monumentāla lieluma Latvijas karogus ir īpaši apsveicama, jo tās mērķis ir vairot valsts iedzīvotājos lepnumu par Latvijas valsts un tās tautas simboliem.”

Dāvinājuma ceremonijā monumentālais Latvijas karoga masts, kas tapis kā veltījums valsts simtgadei, no biedrības “Latvijas karogs” tika nodots Rīgas pašvaldības īpašumā, kas turpmāk nodrošinās masta apsaimniekošanas un uzturēšanas darbus.

“Biedrības “Latvijas karogs” vārdā vēlos izteikt milzīgu atzinību un cieņu visiem projekta īstenošanā iesaistītajiem – iedzīvotājiem, kuri ar savu aktivitāti un aizrautību pierādīja, ka šī ideja ir svarīga mums visiem, mecenātiem, bez kuriem monumentāla Latvijas karoga masta izbūve Rīgā nebūtu bijusi iespējama un Rīgas domei par pretimnākšanu un vēlmi sadarboties šajā nozīmīgajā projektā,” svinīgās dāvinājuma ceremonijas laikā teica biedrības “Latvijas karogs” valdes priekšsēdētājs Rihards Kols.

Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks atzīmēja: “Mūsu karogs ir mūsu vēstures liecinieks. Gan tauta, gan karogs ir vienots simbols kopā gadsimtiem. Par spīti visam, latvieši ir un virs viņu galvām plīvo sarkanbaltsarkanais karogs. Rīga ar lielu prieku un gādību rūpēsies par šo karogu, jo tas ir mūsu lepnums un gods.”

“Latvijas karogs” ir unikāls ilgtermiņa projekts, kurā līdz Latvijas simtgades sagaidīšanai 2018.gadā ir iecerēts izvietot monumentālus valsts karogus gan Rīgā, gan Latvijas novados. Monumentālie Latvijas karogi jau ir izbūvēti Ogrē, Smiltenē, Valkā un Limbažos. Savukārt to uzstādīšana vēl tiek plānota Siguldā, Alūksnē, Liepājā un Valmierā. Novados karoga mastu izbūve tiek realizēta gan par ziedotāju, gan pašvaldību līdzekļiem. Rīgā projekts ir realizēts par privātiem ziedojumiem.

Svinīgajā dāvinājuma ceremonijā piedalījās arī bijušie Latvijas valsts prezidenti Guntis Ulmanis un Valdis Zatlers, Saeimas frakciju vadītāji, Rīgas domes frakciju un komiteju vadītāji, biedrības “Latvijas karogs” biedri, projekta “Latvijas karogs” mecenāti – Armands Garkāns, Jānis Kols, Juris Kravalis, valsts un pašvaldību institūciju pārstāvji.

Projekts par monumentāla Latvijas karoga mastu izbūvi Rīgā tiks uzsākts jau 2014.gadā, kad, izzinot sabiedrības viedokli, par piemērotāko vietu monumentālajam karoga mastam Rīgā tika izvēlēts AB dambis. 2015.gada nogalē biedrība “Latvijas karogs” un Rīgas dome vienojās par 60 metru augsta monumentālā Latvijas karoga masta izbūvi. Būvniecība tika uzsākta 2016.gada sākumā, bet inženiertehniskā būve ekspluatācijā tika nodota šā gada 9.oktobrī. Karoga masta projekta izstrādi un būvniecību nodrošināja būvniecības uzņēmumi SIA “Arhis”, SIA “ARS Būve”, SIA “Reck” un SIA “Monolīts SAG”.

Dāvinājuma ceremonijas laikā tika atklāta arī vides izstāde “Latvijas valsts karoga hronika”, kas turpmāk ceļos pa vairākām Rīgas apkaimēm un informēs par Latvijas valsts karoga vēsturi. Vides izstādi veidoja Rīgas domes Īpašuma departaments sadarbībā ar Rīgas vēstures un kuģniecības muzeju.

Uzstādīts Latvijā augstākais un lielākais Latvijas karoga masts

07. jūlijs 2017

Rīgā uz AB dambja uzstādīts monumentālā Latvijas karoga 60 metrus augstais karoga masts, pirmo reizi testēšanas nolūkā tajā paceļot arī 20×10 metrus lielo Latvijas karogu. Līdz ar karoga masta uzstādīšanu, projekta būvniecība ieiet noslēdzošajā fāzē – tuvākajās nedēļās eksperti veiks lielizmēra karoga masta slodžu pārbaudes un mērījumus. Tāpat arī tiks veikti teritorijas

Turpināt lasīt

Rīgā uz AB dambja uzstādīts monumentālā Latvijas karoga 60 metrus augstais karoga masts, pirmo reizi testēšanas nolūkā tajā paceļot arī 20×10 metrus lielo Latvijas karogu. Līdz ar karoga masta uzstādīšanu, projekta būvniecība ieiet noslēdzošajā fāzē – tuvākajās nedēļās eksperti veiks lielizmēra karoga masta slodžu pārbaudes un mērījumus. Tāpat arī tiks veikti teritorijas labiekārtošanas darbi.


Eksperti līdz objekta nodošanai ekspluatācijai pārbaudīs karoga pacelšanas mehānismu, tā funkcionalitāti, kā arī karoga ekspluatāciju dažādos laikapstākļos. Tieši tāpēc šobrīd lielizmēra Latvijas karogs ne vienmēr būs pacelts un periodiski to no 60 m augstā karoga masta nolaidīs lejā.
Karoga masts, kura svars pārsniedz 14 tonnas, ir balstīts uz sešiem 24 metru dziļumā līdz dolomīta slānim ieurbtiem dzelzsbetona pāļiem 75,3 kubikmetru apmērā. Virs pāļiem ir izbūvēts monolīti betonēta dzelzsbetona pamatu režģžogs 47,5 kubikmetru apmērā, kas kalpo par pamatu karoga mastam. Līdz objekta nodošanai ekspluatācijā norisināsies testēšanas darbi.
Kā norāda biedrības “Latvijas karogs” valdes priekšsēdētājs Rihards Kols, šis ir viens no nozīmīgākajiem projekta “Latvijas karogs” brīžiem: “Aiz muguras ir intensīvs un ārkārtīgi sarežģīts darbs – monumentālā Latvijas karoga masts ir Latvijā unikāla inženiertehniska būve, un esmu gandarīts, ka visi iesaistītie nepieciešamos būvniecības un inženiertehniskos darbus paveikuši atbilstoši visaugstākajiem kvalitātes standartiem.

Jāatgādina, ka “Latvijas karogs” ir unikāls ilgtermiņa projekts. Tā ietvaros līdz Latvijas simtgades sagaidīšanai 2018. gadā uz AB dambja, Rīgā, uzstādīs Latvijā augstāko monumentālo Latvijas valsts karogu. Projekta realizēšana galvaspilsētā tiek īstenota, pateicoties privātiem ziedojumiem, nepiesaistot valsts un pašvaldības līdzekļus. Pēc karoga masta izbūves Rīgā, tas tiks nodots Rīgas domes īpašumā, kas tālāk uzņemsies visus objekta apsaimniekošanas un uzturēšanas darbus.
Projekta “Latvijas karogs” vizualizāciju un tehniskā projekta izstrādi Rīgai veicis SIA “Projektēšanas birojs ARHIS” arhitekta Andra Kronberga virsvadībā.

 

Latvijas karogs plīvo arī Limbažos

18. maijs 2017


15. maijā Limbažos tika pacelts Latvijas valsts sarkanbaltsarkanais karogs, kas ir Nacionālās apvienības Limbažu nodaļas un “Daugavas Vanagi Latvijā” Limbažu nodaļas dāvana novadam un valstij. Dāvana pasniegta ceļā uz valsts simtgadi Rihards Kols, biedrības “Latvijas karogs” valdes priekšsēdētājs: “Limbaži šogad ir pirmā pilsēta, kas realizējusi monumentālā karogmasta būvniecību un atklāšanu Latvijā. Paldies

Turpināt lasīt


15. maijā Limbažos tika pacelts Latvijas valsts sarkanbaltsarkanais karogs, kas ir Nacionālās apvienības Limbažu nodaļas un “Daugavas Vanagi Latvijā” Limbažu nodaļas dāvana novadam un valstij.
Dāvana pasniegta ceļā uz valsts simtgadi
Rihards Kols, biedrības “Latvijas karogs” valdes priekšsēdētājs: “Limbaži šogad ir pirmā pilsēta, kas realizējusi monumentālā karogmasta būvniecību un atklāšanu Latvijā. Paldies visiem, kas ieguldījuši milzīgu darbu, lai karogs lepni plīvotu Limbažu centrā. Īpašu pateicību vēlos paust “Daugavas Vanagi Latvijā” Limbažu nodaļai un Gunāram Grīnbergam, kā arī visiem atbalstītājiem un ziedotājiem.”
Kopumā paredzēts, ka šogad Latvijā vēl četras pilsētas sekos biedrības “Latvijas karogs” idejai – Sigulda, Alūksne, Valmiera un Liepāja.”
“Latvijas karogs” ir unikāls ilgtermiņa projekts. Tā ietvaros līdz Latvijas simtgades sagaidīšanai 2018. gadā, iecerēts izvietot Latvijā augstāko monumentālo Latvijas valsts karogu uz AB dambja Rīgā. Monumentālus valsts karogus plānots izvietot arī Latvijas novados, aicinot projektā iesaistīties pašvaldības.

Uzsākta monumentālā Latvijas karoga būvniecība Rīgā

21. aprīlis 2017

Noslēdzies pirmais būvniecības posms monumentālā Latvijas karoga izbūvei Rīgā, AB dambī, informē biedrības “Latvijas karogs” valdes priekšsēdētājs Rihards Kols. Plānots, ka monumentālais Latvijas karoga masts, kas sasniegs 60 metru augstumu, uz AB dambja tiks uzstādīts līdz šī gada novembrim. Karogs būs dāvinājums Latvijai, sagaidot valsts simtgadi. Jau veiktie darbi – izaicinoši Plānojot

Turpināt lasīt

Noslēdzies pirmais būvniecības posms monumentālā Latvijas karoga izbūvei Rīgā, AB dambī, informē biedrības “Latvijas karogs” valdes priekšsēdētājs Rihards Kols. Plānots, ka monumentālais Latvijas karoga masts, kas sasniegs 60 metru augstumu, uz AB dambja tiks uzstādīts līdz šī gada novembrim. Karogs būs dāvinājums Latvijai, sagaidot valsts simtgadi.

Jau veiktie darbi – izaicinoši

Plānojot būvniecības projektēšanas darbu uzsākšanu, uz AB dambja tika veikti inženierģeoloģiskie izpētes darbi, veicot speciālus urbumus, lai pārliecinātos par grunts drošību.

Uzņēmuma “Fabrum”, projekta ģenerāluzņēmējs, būvdarbu vadītājs Alvis Krauklis: ”Karoga masts tiks balstīts uz septiņiem uzbērumā ieurbtiem pāļiem 23 metru dziļumā, un šos darbus veica SIA “ARS Būve”. Virs pāļiem jau drīzumā tiks uzsākta monolīti betonēta dzelzsbetona pamatu režģžoga būvniecība, kas kalpos kā pamats 60 metrus augstajam karoga mastam.”

A.Krauklis projekta būvniecību un līdz šim veiktos darbus vērtē kā izaicinošus: “Uzsākot projektu, uz AB dambja pirmo reizi tika veikti inženierģeoloģiskie grunts izpētes darbi, jo līdz šim nekādi būvniecības darbi uz tā nav īstenoti, lai gan tikuši plānoti.”

Pirms uzsākt betona pamatu režģžoga izbūvi, tika veikta pāļu slogošana. Šobrīd pāļu slogošanas pārbaude ir sekmīgi noslēgusies un var tikt uzsākta betona pamatu režģžoga būvniecība, ko veiks uzņēmums SIA “Monolīts SAG”.”

Karoga masta piegādi un tā uzstādīšanu, kā arī inženierkomunikācijas darbus, nodrošinot objektu apgaismošanu, realizēs uzņēmums “RECK”.

Projekta vizualizāciju un tehniskā projekta izstrādi veicis SIA “Projektēšanas birojs ARHIS” arhitekta Andra Kronberga virsvadībā.

Projekts tiek realizēts par privātiem līdzekļiem

“Latvijas karogs” ir unikāls ilgtermiņa projekts. Tā ietvaros līdz Latvijas simtgades sagaidīšanai 2018. gadā, iecerēts izvietot Latvijā augstāko monumentālo Latvijas valsts karogu uz AB dambja Rīgā. Monumentālus valsts karogus plānots izvietot arī Latvijas novados, aicinot projektā iesaistīties pašvaldības.
Monumentālie karogi jau uzbūvēti Smiltenē, Ogrē un Valkā, savukārt to uzstādīšana vēl tiek plānota Siguldā, Alūksnē, Limbažos, Liepājā un Valmierā. Novados karoga mastu izbūve tiek realizēta gan par ziedotāju, gan pašvaldību līdzekļiem.
Savukārt projekta realizēšana valsts galvaspilsētā tiek īstenota, pateicoties privātiem ziedojumiem, nepiesaistot valsts un pašvaldības līdzekļus.

“Esam gandarīti, ka monumentālā Latvijas karoga izbūve Rīgā no vīzijas sāk kļūt par realitāti. Vietā, kuru balsojumā izvēlējās paši iedzīvotāji. Monumentāls Latvijas karogs Rīgas krustcelēs – uz AB dambja – būs izcila dāvana un veids, kā godināt Latvijas valsts simtgadi, kas, cerams, iedvesmos arī citas Latvijas pilsētas un novadus īstenot šo projektu savā pašvaldībā”, informē biedrības „Latvijas karogs“ valdes priekšsēdētājs Rihards Kols.

Pēc karoga masta izbūves Rīgā, tas tiks nodots Rīgas domes īpašumā, kas tālāk uzņemsies visus objekta apsaimniekošanas un uzturēšanas darbus.