Par monumentālo Latvijas karogu AB dambī piešķirta Latvijas Būvniecības 2018 speciālā balva

27. marts 2018

2018.gada 7.martā svinīgā ceremonijā konkursa “Latvijas Būvniecības gada balva 2017” speciālā balva par patriotisku sajūtu veicināšanu tika piešķirta monumentālā Latvijas karoga masta uz AB dambja veidotājiem. Valsts simtgadei veltītais monumentālais Latvijas karoga masts uz AB dambja tika atklāts 2017.gada 18.oktobrī. Karoga masts stiepjas 60 metru augstumā ar tajā plīvojošu 20 x 10

Turpināt lasīt

2018.gada 7.martā svinīgā ceremonijā konkursa “Latvijas Būvniecības gada balva 2017” speciālā balva par patriotisku sajūtu veicināšanu tika piešķirta monumentālā Latvijas karoga masta uz AB dambja veidotājiem. Valsts simtgadei veltītais monumentālais Latvijas karoga masts uz AB dambja tika atklāts 2017.gada 18.oktobrī. Karoga masts stiepjas 60 metru augstumā ar tajā plīvojošu 20 x 10 metrus lielu Latvijas karogu.

Saņemot speciālo balvu, biedrības “Latvijas karogs” valdes loceklis Arturs Krūmiņš pateicās par skaisto novērtējumu projektam: “Ir patiess gandarījums just to, ka mūsu sākotnējā vīzija par sarkan-balt-sarkanu karogu virs mūsu galvaspilsētas tiek novērtēta ne vien kā sabiedrībai, bet arī būvniecības izaugsmei nozīmīgs objekts.  No sirds pateicos un vēlos izteikt milzīgu atzinību un cieņu visiem projekta īstenošanā iesaistītajiem – iedzīvotājiem, kuri ar savu aktivitāti un aizrautību pierādīja, ka šī ideja ir svarīga mums visiem, un mecenātiem, bez kuriem monumentāla Latvijas karoga masta izbūve Rīgā nebūtu bijusi iespējama.”

Jau iepriekš ziņots, ka Rīgā projekta izstrādi un būvniecību nodrošināja uzņēmumi SIA “Arhis”, SIA “ARS Būve”, SIA “Reck” un SIA “Monolīts SAG”. SIA “RECK” valdes priekšsēdētājs Viesturis Kaģis, uzsvēra, ka “Latvijas karoga” projekta īstenošanas process bijis izaicinošs: “Uz AB dambja izbūvētais monumentālā Latvijas karoga masts ir unikāla inženiertehniska būve ne tikai Latvijā, bet visā Baltijā. Visai projekta īstenošanā iesaistītajai komandai aiz muguras ir intensīvs un ārkārtīgi sarežģīts darbs, kas paveikts atbilstoši visaugstākajiem kvalitātes standartiem. Ir prieks, ka katru dienu varam lepoties ar paveikto, un, ja mūsu kaimiņi Lietuvā vai Igaunijā arī vēlēsies īstenot šādu projektu, būsim soli priekšā un varēsim dalīties ar savām zināšanām, īstenojot tik monumentālu projektu tik, kā zināms, sarežģītos apstākļos uz AB dambja.”

 Projekta “Latvijas karogs” īstenošana Rīgā ilgusi vairāk nekā trīs gadus. 2014. gada augustā projekta “Latvijas karogs” ietvaros tika uzsākta interaktīva balsošana, kurā iedzīvotāji par piemērotāko vietu monumentāla Latvijas karoga izvietošanai atzina tieši AB dambi. Vīzijai par monumentālu Latvijas karogu Rīgā, AB dambī – Rīgas krustcelēs; vietā, kur satiekas divi Latvijas galvaspilsētas krasti – bija lemts kļūt par realitāti, 2015. gada nogalē biedrībai “Latvijas karogs” un Rīgas domei vienojoties par 60 metru augsta monumentāla Latvijas karoga masta izbūvi.

Kā norāda biedrības “Latvijas karogs” valdes priekšsēdētājs un projekta idejas autors Rihards Kols, šis projekts nebūtu bijis iespējams bez iezīvotāju un mecenātu atbalsta: “Šim projektam ticēja daudzi – gan biedrības “Latvijas karogs” kolektīvs un projekta labās gribas vēstneši, kas savu ziedoja savas idejas un brīvo laiku šī projekta īstenošanai, gan mecenāti. Milzīgu pašaizliedzību un aizrautību vērojām arī citviet Latvijā – kamēr monumentālais Latvijas karogs šeit, uz AB dambja, vēl bija tikai vīzija, Ogrē jau 2015. gada 11. novembrī tika atklāts Latvijā pirmais monumentālais Latvijas karogs. Mēs esam šīs valsts un mūsu senču izcīnītās brīvības mantinieki, un šis karogs ir simbols, kas ik dienas atgādinās par mūsu atbildību savas mantotās valsts priekšā un ļaus mums apliecināt savu cieņu un lepnumu par Latvijas valsti, mūsu tautu un vēsturi. Tajā nerimstošajā pārliecībā un patriotismā, kuru esam redzējuši šī projekta īstenošanas gaitā, ir un būs mūsu nācijas spēks un tā liks šim karogam virs Latvijas plīvot vēl simtiem gadu.“

Darbs pie karoga masta izbūves tika uzsākts 2016. gada sākumā un objekts ekspluatācijā tika nodots 5. oktobrī. 2017. gada 18. oktobrī monumentālais Latvijas karoga masts tika nodots dāvinājumā Rīgas domei.

Par projektu “Latvijas karogs”

“Latvijas karogs” ir unikāls ilgtermiņa projekts, kā ietvaros līdz Latvijas simtgades sagaidīšanai 2018. gadā iecerēts izvietot monumentālus valsts karogus gan Rīgā, gan Latvijas novados. Monumentālie karogi jau izbūvēti Ogrē, Smiltenē, Valkā, Liepājā un Limbažos, savukārt to uzstādīšana vēl tiek plānota Siguldā, Alūksnē, Limbažos, Liepājā un Valmierā. Novados karoga mastu izbūve tiek realizēta gan par ziedotāju, gan pašvaldību līdzekļiem. Rīgā projekts realizēts, pateicoties privātiem ziedojumiem, nepiesaistot valsts un pašvaldības līdzekļus. Rīgā projekta izstrādi un būvniecību nodrošināja uzņēmumi SIA “Arhis”, SIA “ARS Būve”, SIA “Reck” un SIA “Monolīts SAG”.

2017.gada 8.decembrī, Liepājā, svinīgā ceremonijā tiks atklāts 35m augsts monumentāls Latvijas karoga masts

06. decembris 2017

Iedzīvotāji aicināti piedalīties lielformāta karoga svinīgajā pacelšanas ceremonijā Lai stiprinātu iedzīvotāju patriotisko garu un simboliski iezīmētu Liepājas gatavošanos valsts simtgades svinībām, liepājnieki un pilsētas viesi aicināti piektdien, 8. decembrī, pulksten 12.30 piedalīties lielformāta karoga pacelšanas svinīgajā pasākumā J. Čakstes laukumā. “Liepāja visos laikos ir bijusi pilsēta, kur augstā godā ir turēta Latvijas

Turpināt lasīt

Iedzīvotāji aicināti piedalīties lielformāta karoga svinīgajā pacelšanas ceremonijā

Lai stiprinātu iedzīvotāju patriotisko garu un simboliski iezīmētu Liepājas gatavošanos valsts simtgades svinībām, liepājnieki un pilsētas viesi aicināti piektdien, 8. decembrī, pulksten 12.30 piedalīties lielformāta karoga pacelšanas svinīgajā pasākumā J. Čakstes laukumā.

“Liepāja visos laikos ir bijusi pilsēta, kur augstā godā ir turēta Latvijas valstiskuma ideja un tās simboli. Liepājas skvēros un laukumos pēc pašvaldības pasūtījuma ir izvietoti kopskaitā 40 karogu masti un jebkurš atbraucējs jau pie pilsētas robežām tiek sagaidīts ar augstu mastos paceltiem sarkanbaltsarkaniem karogiem. Taču vislielākais un augstākais karogs turpmāk rotās J. Čakstes laukumu, kas ne tikai ar savu vārdu, bet arī ar savu izskatu daudziem liepājniekiem ir kļuvis par īpašu vietu, gan ikdienā, gan svētku reizēs atgādinot par vērtībām, ko nedrīkstam aizmirst – par cieņu pret savu valsti, tās vēsturi un neatkarību,” norāda Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks.

Svinīgais pasākums, kura laikā 50 kvadrātmetrus lielo karogu pacels 35 metrus augstajā mastā, iesāksies ar Nacionālo Bruņoto spēku orķestra Jūras spēku grupas maršu, liepājniekus un pilsētas viesus uzrunās Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks un Latvijas Republikas Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis. Ar priekšnesumu uzstāsies jauniešu vidū populārais hip-hopa mākslinieks Reiks, kurš izpildīs dziesmas “Par Latviju”, “Vēlos” un “Zvaigznes”.

Pasākumā piedalīsies Dānijas vēstnieks Hanss Brasks, Norvēģijas vēstnieks Steinars Ēgils Hāgens, Somijas vēstnieks Olli Kantanens, Zviedrijas vēstniece Annika Jagandere un Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā direktors Stēfans Ēriksons, kuri viesosies pilsētā Ziemeļvalstu dienu Liepājā ietvaros. Lielformāta karoga masta atklāšanas svinīgo ceremoniju vēros arī Lietuvas Aizsardzības ministrs Raimundas Karoblis un Igaunijas Aizsardzības ministrs Jiri Luiks.

Monumentālā karoga mērķis ir godināt nacionālo Latvijas simbolu ne tikai svētkos, bet arī ikdienā, vairojot patriotismu un lepnumu par Latviju. “Latvijas karogs” ir unikāls ilgtermiņa projekts, kas paredz līdz Latvijas simtgades sagaidīšanai 2018. gadā valstij simboliskās, labi pārredzamās un nozīmīgās vietās Rīgā un Latvijas novadu centros, izvietot lielformāta Latvijas karogus.

Avots: Liepājas pilsētas pašvaldības administrācija

2017.gada 18.novembrī Saulkrastos svinīgā ceremonijā atklāts monumentāls Latvijas karogs.

21. novembris 2017

Par to, kā šī iniciatīva tapa un kā aizritēja projekta īstenošana, informē Saulkrastu uzņēmēju biedrība: Kā tapa ideja? 2017. gada 31. augustā Saulkrastu uzņēmēju biedrība Jūrasparkā organizēja “Uzņēmēju brokastis”, kuru dalībnieki dalījās ar daudzām idejām, kas Saulkrastos būtu darāms. Brokastu dalībniece Judīte Krūmiņa aicināja uzņēmējus pielikt savu roku, lai realizētu senu sapni

Turpināt lasīt

Par to, kā šī iniciatīva tapa un kā aizritēja projekta īstenošana, informē Saulkrastu uzņēmēju biedrība:

Kā tapa ideja?

2017. gada 31. augustā Saulkrastu uzņēmēju biedrība Jūrasparkā organizēja “Uzņēmēju brokastis”, kuru dalībnieki dalījās ar daudzām idejām, kas Saulkrastos būtu darāms. Brokastu dalībniece Judīte Krūmiņa aicināja uzņēmējus pielikt savu roku, lai realizētu senu sapni par varena Latvijas karoga uzstādīšanu Saulkrastu centrā.

Ko darījām?

Izveidojām komandu, kas aktīvi virzīja ideju un savā starpā sadalījām darba pienākumus. Galvenie izaicinājumi bija piesaistīt līdzekļus – gandrīz 11 000 EUR nepilnu divu mēnešu laikā, izstrādāt projektu, saskaņot to, uzbūvēt bruģētu celiņu, uzstādīt mastu un nodot objektu ekspluatācijā.
Divu mēnešu laikā daudzkārt apmeklējām domi, nācās virkni pašvaldības darbiniekus pārliecināt, ka, ja grib sasniegt mērķi, ir iespējams strādāt kopā – ātri un kvalitatīvi.

Lielākais paldies par drosmi un uzņēmību jāsaka Saulkrastu uzņēmēju biedrības valdei Andris Birzulis, Gatim Zonbergam un Valdim Baltiņam.
Paldies arī Rihards Kols, kura vadītā biedrība Latvijaskarogs.lv palīdzēja piesaistīt uzņēmēju līdzekļus. Starp citu, pateicoties tieši biedrībai Latvijaskarogs.lv Rīgā ir uzstādīts 60 metru augsts karoga masts.

Mūsu iniciatīvai atbalstu domē nodrošināja Ervīns Grāvītis un Alens Horsts, pateicoties kuru atbalstam, izdevās domē virzīt un apstiprināt būtiskākos lēmumus gan finansējuma piešķiršanai bruģēta celiņa izveidei, gan atļaujas izsniegšanai projektam kopumā.

Kas būvēja?

Visus būvniecības darbus veica būvniecības kompānija SIA “Buildimpeks” – īpašu paldies par veltīto laiku un ārpuskārtas enerģiju sakām valdes loceklim Edijs Ekmanis. Palīdzīgu roku sniedza arī Jānis Latvens ar uzņēmumu “Bobkats”.

Kas palīdzēja?

Filmiņu uztaisīja Emils.lv, informēt palīdzēja Gita Memmena un Saulkrastu Tūrisma centrs, bet Jauniešu Māja – Saulkrasti jaunieši un Renars Peksis palīdzēja popularizēt mūsu labdarības akciju. Paldies arī Ervins Lasmanis par reklāmas materiālu druku!
Liels paldies arhitektei Ritai Dālbergai – par ”Latvijas simtgades skvēra” pirmās kārtas projekta sagatavošanu!

Kas ziedoja?

Mēs esam ārkārtīgi patīkami pārsteigti par lielo atsaucību, ar kādu saņēmām ziedojumus.
Šodien gribam cildināt Saulkrastu mecenātus!

Vēlamies īpašu paldies teikt Saulkrastu uzņēmumiem par ziedojumiem:

SIA GP Holdings, SIA Uno Group, SIA Saulkrastu namsaimnieks, SIA Illuminato, SIA Saulkrastu meži, SIA Vita mārkets, SIA UB Partners, SIA Citāda kompānija, kafejnīca Cietais rieksts, SIA Jūrkrasts, SIA Sinora, SIA Zemgus LB, SIA Amanda EA, SIA Blaizers AB, SIA Burtnieks R, SIA Saulkrastu aptieka RB, SIA Enterteiment Solutuions, SIA Varita, SIA Buildimpeks, SIA Adepta , uzņēmumam ”Bobkats” un SIA Gludi LM.

Vēlamies īpašu paldies teikt visiem ziedotājiem par ziedojumiem:
Gita Memmēna, Zats Elmars Andrejs, Eglītis Jānis, Ivars Grāvītis, Sanda Miķelsone, Gudrīte Čemme, Silvija Maliņa, Guntars Zonbergs, Ārija Bērziņa, Artūrs Ancāns seniors, Ansis Snore, Laima Vosa, Alens Horsts, Santa Ancāne, Guntars Ozoliņš, Baiba Šuplinska, Juris Bone, Atis Miezis, Sandra Paradņa, Inesis Deniņš, Brigita Krastiņa, Ansis Iesalnieks, Vilis Plāters, Sanita Saksone, Jānis Soms, Artūrs Ancāns juniors, Gatis Zonbergs, Edmunds Paiders, Aiva Zumente, Alvis Tanbergs, Aivis Veldre, Kristīna Mustafājeva, Nellija Majore, Andris Birzulis, Kaspars Skalbergs, Rustams Mustafājevs, Mārcis Budļevskis, Aigars Tohters, Verners Lastoveckis, Mārcis Žižuns, Samanta Horste, Andris Alehnovičs, Gunta Buliņa, Selga Bedrīte, Inese Miesniece, Edijs Ekmanis, Egita Pētersone, Egons Šmits, Inta Šmite, Maija Eglīte, Sigits Duduris, Juris Bisnieks, Lienīte Bite, Dzintars Rudzītis, Ieva Sāre, Ervīns Grāvītis, Anita Rimša, Renārs Buivids, Inese Rimša, Rasma Garklāva, Dace Kundrāte, Artis Blankenbergs, Andris Vanags, Vaiva Gavare, Anrī Kursītis, Aelita Babule-Bērziņa, Andris Dulpiņš, Anda Dance, Irina Križanovska, Rolands Ramiņš, Dina Kapzema, Jolanta Kuzmane, Rolands Rozentals, Silvija Maļina, Gunta Vija Apine, Zumente Aiva, Eduards Plankājs, Sanita Pētersone, Ivars Veide, Sandra Barone, Aivars Krastiņš, Helma Purvinska, Mārtiņš Kišūro, Karlis Bernaus, Jānis Dombrava, Guna Lāčauniece, Judīte Krūmiņa, Saulkrastu vidusskolas 3. b klase, Rita Matīsa, Mārtiņš Stabiņš, Emīlija Slobodkina.

Atvainojamies, ja vārdos pieļautas rakstības kļūdas – precīzi atspoguļojam to, kā vārdi tikuši uzrādīti mūsu bankas konta izrakstos.

Kas piedalījās karoga svinīgās pacelšanas pasākumā?

Karognesēji – uzņēmēji Andris Birzulis, Gatis Zonbergs, Valdis Baltiņš, Mārtiņš Kišuro, domes priekšsēdētājs Ervīns Grāvītis un jauniešu māja pārstāvis Renārs Peksis.

Sakām paldies:
Judītei Krūmiņai un Saulkrastu Kultūras un sporta centra kolektīvam
Ināram Zaharānam un pašvaldības policijai
Folkloras kopai Putni un folkloras kopai Dvīga
Koriem Anima un Bangotne, pūšaminstrumentālistiem
Mācītājam Ivo Pavlovičam un priesterim Ilmāram Kravalim
Jaunsargiem
Visiem, kas iesaistījās akcijas “Uzstādīsim Latvijas karogu Saulkrastos” veiksmīgā realizācijā.

Jūsu visu kopīgā ticība un iesaiste kopīga mērķa sasniegšanā, iespējams, ir labākais, kas Saulkrastos noticis pēdējā laikā.

Tieši tāpēc mums arī turpmāk jābūt drosmīgiem, jāpieņem izaicinājumi, lai realizētu lieliskas idejas.

Rīgā uz AB dambja atklāts valsts simtgadei veltītais monumentālais Latvijas karoga masts

18. oktobris 2017

  Trešdien, 18.oktobrī, svinīgā dāvinājuma ceremonijā Rīgā uz AB dambja tika atklāts valsts simtgadei veltītais monumentālais Latvijas karoga masts, kas ir 60 metrus augsts, un tajā plīvojošā Latvijas karoga izmēri sasniedz 20 x 10 metrus. Saņemot dāvinājumu, Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs teica: “Ar lepnumu par Latvijas valsti un godinot tās simbolus, Rīgas pilsēta ar pateicību

Turpināt lasīt

 

Trešdien, 18.oktobrī, svinīgā dāvinājuma ceremonijā Rīgā uz AB dambja tika atklāts valsts simtgadei veltītais monumentālais Latvijas karoga masts, kas ir 60 metrus augsts, un tajā plīvojošā Latvijas karoga izmēri sasniedz 20 x 10 metrus.

Saņemot dāvinājumu, Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs teica: “Ar lepnumu par Latvijas valsti un godinot tās simbolus, Rīgas pilsēta ar pateicību pieņem dāvinājumu no biedrības “Latvijas karogs” un apsola rūpēties, lai tas mūžīgi plīvo pār Rīgu.”

LR Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uzsvēra: “Pēc gada un viena mēneša Latvijai apritēs apaļi simts gadi. Šo laiku dzīvosim simtgades zīmē. Biedrības “Latvijas karogs” iniciatīva izvietot Rīgā un citās Latvijas pilsētās monumentāla lieluma Latvijas karogus ir īpaši apsveicama, jo tās mērķis ir vairot valsts iedzīvotājos lepnumu par Latvijas valsts un tās tautas simboliem.”

Dāvinājuma ceremonijā monumentālais Latvijas karoga masts, kas tapis kā veltījums valsts simtgadei, no biedrības “Latvijas karogs” tika nodots Rīgas pašvaldības īpašumā, kas turpmāk nodrošinās masta apsaimniekošanas un uzturēšanas darbus.

“Biedrības “Latvijas karogs” vārdā vēlos izteikt milzīgu atzinību un cieņu visiem projekta īstenošanā iesaistītajiem – iedzīvotājiem, kuri ar savu aktivitāti un aizrautību pierādīja, ka šī ideja ir svarīga mums visiem, mecenātiem, bez kuriem monumentāla Latvijas karoga masta izbūve Rīgā nebūtu bijusi iespējama un Rīgas domei par pretimnākšanu un vēlmi sadarboties šajā nozīmīgajā projektā,” svinīgās dāvinājuma ceremonijas laikā teica biedrības “Latvijas karogs” valdes priekšsēdētājs Rihards Kols.

Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks atzīmēja: “Mūsu karogs ir mūsu vēstures liecinieks. Gan tauta, gan karogs ir vienots simbols kopā gadsimtiem. Par spīti visam, latvieši ir un virs viņu galvām plīvo sarkanbaltsarkanais karogs. Rīga ar lielu prieku un gādību rūpēsies par šo karogu, jo tas ir mūsu lepnums un gods.”

“Latvijas karogs” ir unikāls ilgtermiņa projekts, kurā līdz Latvijas simtgades sagaidīšanai 2018.gadā ir iecerēts izvietot monumentālus valsts karogus gan Rīgā, gan Latvijas novados. Monumentālie Latvijas karogi jau ir izbūvēti Ogrē, Smiltenē, Valkā un Limbažos. Savukārt to uzstādīšana vēl tiek plānota Siguldā, Alūksnē, Liepājā un Valmierā. Novados karoga mastu izbūve tiek realizēta gan par ziedotāju, gan pašvaldību līdzekļiem. Rīgā projekts ir realizēts par privātiem ziedojumiem.

Svinīgajā dāvinājuma ceremonijā piedalījās arī bijušie Latvijas valsts prezidenti Guntis Ulmanis un Valdis Zatlers, Saeimas frakciju vadītāji, Rīgas domes frakciju un komiteju vadītāji, biedrības “Latvijas karogs” biedri, projekta “Latvijas karogs” mecenāti – Armands Garkāns, Jānis Kols, Juris Kravalis, valsts un pašvaldību institūciju pārstāvji.

Projekts par monumentāla Latvijas karoga mastu izbūvi Rīgā tiks uzsākts jau 2014.gadā, kad, izzinot sabiedrības viedokli, par piemērotāko vietu monumentālajam karoga mastam Rīgā tika izvēlēts AB dambis. 2015.gada nogalē biedrība “Latvijas karogs” un Rīgas dome vienojās par 60 metru augsta monumentālā Latvijas karoga masta izbūvi. Būvniecība tika uzsākta 2016.gada sākumā, bet inženiertehniskā būve ekspluatācijā tika nodota šā gada 9.oktobrī. Karoga masta projekta izstrādi un būvniecību nodrošināja būvniecības uzņēmumi SIA “Arhis”, SIA “ARS Būve”, SIA “Reck” un SIA “Monolīts SAG”.

Dāvinājuma ceremonijas laikā tika atklāta arī vides izstāde “Latvijas valsts karoga hronika”, kas turpmāk ceļos pa vairākām Rīgas apkaimēm un informēs par Latvijas valsts karoga vēsturi. Vides izstādi veidoja Rīgas domes Īpašuma departaments sadarbībā ar Rīgas vēstures un kuģniecības muzeju.