Projekta Latvijas karogs idejas autori ir domubiedru grupa, kura, secinot, ka Latvijas iedzīvotāji nepietiekami lepojas ar saviem nacionālajiem simboliem, nolēma sekot daudzu citu pasaules valstu (Argentīna, ASV, Brazīlija, Bulgārija, Čehija, Dienvidāfrika, Kanāda, Lielbritānija, Luksemburga, Polija, Skotija, Ungārija, u.c.) pozitīvajam piemēram par lielizmēra karogu izvietošanu labi pārredzamās vietās. Biedrības pārstāvji ir pārliecināti, ka Latvijas iedzīvotājos tieši šobrīd ir ļoti svarīgi vairot valstisko pašapziņu un piederības sajūtu Latvijai, un šis projekts ir viens no veidiem, kā to īstenot.

Saņemot sabiedrības atbalstu, domubiedru grupa ir pārtapusi par biedrību “Latvijas karogs”, tai apvienojot vairākas sabiedrībā cienītas personas, kuras uzņēmušās projekta virzību un realizāciju. Tāpat projekts pulcē idejas atbalstītājus un labas gribas vēstnešus visā Latvijā, kas Latvijas karogs ideju nes tālāk.

Projektā iesaistītie tic, ka, paceļot pirmo monumentālo Latvijas karogu, mēs ar pavisam citu lepnumu paskatīsimies uz savu valsti un uz savu nacionālo simbolu – sarkanbaltsarkano karogu!