Rīgas pilī aizsāks iniciatīvu „Latvijas karoga ceļš”

Ceturtdien, 15. decembrī, Valsts prezidents Raimonds Vējonis kopā ar kultūras ministri Daci Melbārdi un jauniešiem – iniciatīvas idejas autoriem Rīgas pilī aizsāks Latvijas valsts simtgades svinību iniciatīvu „Latvijas karoga ceļš”.

Iniciatīvas ietvaros Latvijas cilvēkus visā pasaulē līdz 2018. gada nogalei apceļos Latvijas valsts karogs un īpaša vēstījumu grāmata, kurā pirmo ierakstu rīt izdarīs Raimonds Vējonis un jaunieši no Latvijas valsts simtgades Jauniešu rīcības komitejas „Svētku rota”.

Ceļā uz neatkarīgas valsts dibināšanas gadsimta jubileju Latvijas valsts simtgades Jauniešu rīcības komiteja un Latvijas valsts simtgades birojs īsteno pasaules Latviešu jaunatnes nometnes “2 x 2” dalībnieku ieceri: īpašs valsts karogs kopā ar vēstījumu grāmatu nonāk pie Latvijas cilvēkiem visā pasaulē, un ikviens ir aicināts grāmatā ierakstīt vēlējumu Latvijai simtgadē. Karoga ceļojums būs sirsnīga, kopīgi veidota dāvana Latvijas valstij un vienlaikus stāsts, ko nodot nākamajām paaudzēm.

Īpašo karogu, kas ceļos pie tautiešiem ārvalstīs, smalkvilnā audusi tekstilmāksliniece Dagnija Kupča Cēsīs, un šādi karogi ir tikai astoņi. Ceļasomu, kurā vairāku gadu garumā Latvijas karogs un vēstījumu grāmata apceļos kontinentus, izveidojuši Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas studenti un pasniedzēji.

Karogs 2016. gada nogalē no Rīgas pils vispirms dosies uz Austrāliju, kur Melburnā notiks Latviešu kultūras dienas un Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forums. Plānots, ka karoga ceļojums noslēgsies 2018. gada nogalē Dienvidamerikā – Brazīlijā, Novodesā un pēc tam tas atgriezīsies Latvijā. Karoga ceļam varēs sekot interneta vietnē Latviesiem.com.

14/12/2016

Avots: VPK Preses dienests