2017.gada 8.decembrī, Liepājā, svinīgā ceremonijā tiks atklāts 35m augsts monumentāls Latvijas karoga masts

Iedzīvotāji aicināti piedalīties lielformāta karoga svinīgajā pacelšanas ceremonijā

Lai stiprinātu iedzīvotāju patriotisko garu un simboliski iezīmētu Liepājas gatavošanos valsts simtgades svinībām, liepājnieki un pilsētas viesi aicināti piektdien, 8. decembrī, pulksten 12.30 piedalīties lielformāta karoga pacelšanas svinīgajā pasākumā J. Čakstes laukumā.

“Liepāja visos laikos ir bijusi pilsēta, kur augstā godā ir turēta Latvijas valstiskuma ideja un tās simboli. Liepājas skvēros un laukumos pēc pašvaldības pasūtījuma ir izvietoti kopskaitā 40 karogu masti un jebkurš atbraucējs jau pie pilsētas robežām tiek sagaidīts ar augstu mastos paceltiem sarkanbaltsarkaniem karogiem. Taču vislielākais un augstākais karogs turpmāk rotās J. Čakstes laukumu, kas ne tikai ar savu vārdu, bet arī ar savu izskatu daudziem liepājniekiem ir kļuvis par īpašu vietu, gan ikdienā, gan svētku reizēs atgādinot par vērtībām, ko nedrīkstam aizmirst – par cieņu pret savu valsti, tās vēsturi un neatkarību,” norāda Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks.

Svinīgais pasākums, kura laikā 50 kvadrātmetrus lielo karogu pacels 35 metrus augstajā mastā, iesāksies ar Nacionālo Bruņoto spēku orķestra Jūras spēku grupas maršu, liepājniekus un pilsētas viesus uzrunās Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks un Latvijas Republikas Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis. Ar priekšnesumu uzstāsies jauniešu vidū populārais hip-hopa mākslinieks Reiks, kurš izpildīs dziesmas “Par Latviju”, “Vēlos” un “Zvaigznes”.

Pasākumā piedalīsies Dānijas vēstnieks Hanss Brasks, Norvēģijas vēstnieks Steinars Ēgils Hāgens, Somijas vēstnieks Olli Kantanens, Zviedrijas vēstniece Annika Jagandere un Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā direktors Stēfans Ēriksons, kuri viesosies pilsētā Ziemeļvalstu dienu Liepājā ietvaros. Lielformāta karoga masta atklāšanas svinīgo ceremoniju vēros arī Lietuvas Aizsardzības ministrs Raimundas Karoblis un Igaunijas Aizsardzības ministrs Jiri Luiks.

Monumentālā karoga mērķis ir godināt nacionālo Latvijas simbolu ne tikai svētkos, bet arī ikdienā, vairojot patriotismu un lepnumu par Latviju. “Latvijas karogs” ir unikāls ilgtermiņa projekts, kas paredz līdz Latvijas simtgades sagaidīšanai 2018. gadā valstij simboliskās, labi pārredzamās un nozīmīgās vietās Rīgā un Latvijas novadu centros, izvietot lielformāta Latvijas karogus.

Avots: Liepājas pilsētas pašvaldības administrācija