Latvijas karogs ir unikāls ilgtermiņa projekts, kura ietvaroslīdz Latvijas simtgadei 2018. gadā, iecerēts valstij simboliskās, labi pārredzamās un nozīmīgās vietās Rīgā un Latvijas novadu reģionu centros izvietot monumentālus Latvijas karogus.

 

Projekta mērķis ir aizsākt nacionālo simbolu godināšanu ne tikai svētkos, bet arī ikdienas, tā vairojot iedzīvotājos patriotismu un lepnumu par Latviju. Tā būs jauna tradīcija, kas katram no mums, dzirdot Latvijas vārdu, liks izsliet staltāk muguru un lepoties par savu valsti! Projekts arī izglītos par Latvijas, mūsu karoga vēsturi un tās līkločiem. Tas būs ne tikai dāvinājums Latvijas simtgadei, bet arī mantojums, ko nodot nākamajām paaudzēm.

 

Projekta realizācijā galvenokārt tiek iesaistīta sabiedrība, kā arī eksperti, atbildīgās valsts un pašvaldību institūcijas, aicinot atlasīt labākās un piemērotākās vietas karogu izvietošanai gan Rīgā, gan Latvijas reģionos.

 

Līdz Latvijas simtgadei iecerēts uzstādīt vairākus lielizmēra karogus. Šī brīža versija par Rīgu ir uzstādīt līdz 60 metriem augstu karoga mastu ar lielformāta karogu.

 

Esam pārliecināti, ka monumentālo karogu izvietošana Rīgā un arī citviet Latvijā būs viens no atjaunotās Latvijas laika nozīmīgākajiem projektiem Latvijas iedzīvotāju valstiskās pašapziņas veidošanā. Tas kļūs par neatņemamu sastāvdaļu, lai iedīvotājos stiprinātu piederības sajūtu Latvijai!

 

LKarogs_web_projekta_grafiks